Sideris Tasiadis a Sebastian Schubert jsou celkovými vítězi světového poháru

Kg cm
zpět na seznam novinek předchozí další

novinky

Pondělí, 26 Srpen, 2013

Poslední závod ze série světových poháru se již tradičně konal v Čunově na Slovensku, kde byli korunováni ti nejlepší závodníci celé sezóny 2013. Obrovským úspěchem a pěknou vizitkou pro Galasport je celkové vítězství Sebastiana Schuberta v kategorii K1 muži. Ten se o vítězství do poslední chvíle přetahoval se svými krajany - Hannesem Aignerem a Fabianem Doerflerem. Fabian Doerfler se v posledním závodě nedokázal probojovat do finálového závodu, což ho stálo možnost bojovat o celkové prvenství. V kategorii K1 muži se v první desítce umístilo celkem 7 lodí Galasport (Sonic, Sonic Boom). Finálovou desítku uzavírá stříbrný medailista z Olympijských her v Londýně - Vavřinec Hradilek.

Sebastian Schubert_bratislava_galasport

Sideris Tasiadis_galasportDruhý titul pro Galasport získal německý závodník Sideris Tasiadis (loď What Else) v kategorii C1 muži, který celkový titul uhájil před slovenským singlířem Matějem Beňušem a slovinským Anze Berčičem. Anze šel do posledního závodu jako průběžný lídr světového poháru, ale i on, stejně jako Fabian Doerfler, nebyl ve své semifinálové jízdě dostatečně rychlý, aby se mohl zúčastnit finálového závodu. Přenechal tak souboj o celkový titul Siderisovi a Matějovi.

Závod singlkaniostů vyhrála slovenská legenda Michal Martikán, který se koncentruje zejména na nadcházející Mistrovství světa. Michal Martikán jel letos jediný světový pohár, který dokázal i vyhrát a ukázal tak, že má světové špičce stále co říci.

Emilie Fer_galasportSvůj velký závod měla v Bratislavě také zlatá medailistka z Olympijských her, Emilie Fer (Sonic Boom). Kategorii K1 ženy vyhrála s náskokem více než 3 sekund. Emilie jela letos pouze 3 světové poháry z nichž dva vyhrála (Augsburg, Bratislava). Uvidíme, jak se bude dařit této francouzské závodnici za 14 dní v Praze.

V kategorii C1 ženy opět jasně dominovala Jessica Fox, která obhájila čtvrté vítězství v řadě. Stala se tak jedinou závodnicí v sérii světového poháru, která se v každém závodě umístila na medailové pozici. V celkovém hodnocení světového poháru se na druhém místě umístila Kateřina Hošková (Galasport), která svoji pozici potvrdila stříbrnou medailí právě ze závodu v Bratislavě.