Nejtěžší Mistrovství Evropy juniorů a kategorie do 23let

Kg cm
zpět na seznam novinek předchozí další

novinky

Úterý, 6 Srpen, 2013

Bourg Saint Maurice ve Francii je jednou z nejtěžších, ne-li nejtěžší, slalomovou tratí na světě. A právě zde se tento víkend konalo Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23let. Kvalifikační jízdy a finálové jízdy kategorie C1 ženy se odjely na spodní (lehčí) trati, ale semifinálové a finálové jízdy už byly situovány na horním úseku. Hodně se chybovalo, ale i přes to byly vidět i velmi kvalitní jízdy a to v každé kategorii bez vyjímky. Na takto těžké trati chybují přeci jen i ti nejlepší seniorští závodníci a pro mladé závodníky byla tato akce životním zážitkem a cennou zkušeností v jejich další kariéře.

Bourg st.Maurice, slalom course Galasport stand Bourg st. Maurice

Junioři:

Kategorie žen byla skutečná loterie. Horní trať byla pro juniorské závodnice opravdu náročnou zkouškou, kterou prošly pouze tři závodnice, které se vyvarovaly 50ti sekundové penalizaci - Lisa Leitner, Karolína Galušková a Julia Cuchi (všechny na lodi Galasport). V kategorii kajakářů už se závodilo více. Juniorští kajakáři dosahovali podobných výsledků jako kajakáři v kategorii do 23 let a bylo se tedy na co dívat. Třetí místo vyjel v této kategorii pro Galasport Vid Karner ze Slovinska. Podobně vyrovnaná byla i kategorie C1 muži ve které dominoval francouz Cedric Joly (Gteam) následovaný Lukášem Rohanem a Florianem Breuerem (Gteam). Mladé singlířky odjeli svoji finálovou jízdu na spodní trati a i přes větší časové odstupy projely všechny závodnice svoji trať bez 50ti sekundové penalizace. Třetí místo vyjela pro Galasport Jana Matulková z České republiky.

Kategorie do 23let:

Náročnost tratě překvapila i zkušenější závodníky z kategorie do 23let. Velká favoritka závodu Kateřina Kudějová (současná mistryně světa v kategorii do 23let) minula jednu z branek a nepostoupila do finálového závodu. Naopak o senzační vítězství v kategorii C1 muži se postaral chorvatský závodník Matija Marinic (loď What else), který skončil před čtrnácti dny na Mistrovství Světa v Liptovském Mikuláši až na 18tém místě. Kategorii K1 muži dominoval slovenský talent Martin Halčin. Joe Clark (Sonic Boom) si z Bourg St. Maurice odvezl "až" druhé místo, kdy ho o prvenství, i přes absolutně nejrychlejší čas, připravil dotek na jedné z bran. V kategorii C1 ženy se na stupně vítězů dostaly dvě Galasport závodnice. Stříbro si z Bourgu odváží Nuria Vilarrubla (Španělsko, Gteam) a bronz Monika Jančová z České republiky.