Kg cm
zpět na seznam novinek předchozí další

novinky

Pondělí, 10 Červen, 2013

Mistrovství Evropy v polském Krakově bylo dlouho v ohrožení. Problémy s povodněmi se objevily i na řece Visle a vodní areál v Krakově zmizel z velké části pod hladinou. Organizátoři dlouho diskutovali o tom, zda by se měl závod zrušit, nebo zda by se měl odjet v nějakém upraveném formátu. Nakonec však déšť ustal a závod bylo možné odjet ve dvoudenním formátu. Zrušila se kvalifikace a všichni závodníci jeli svojí první jízdou rovnou o finále. Někdo tak mohl cestovat do Polska jen kvůli jedné jediné jízdě. Bylo to však jediné schůdné řešení, jak vměstnat celý závod do dvou dnů.

Mike KurtV sobotním závodě  se závodilo ve třech kategoriích - C1 muži, K1 muži a C1 ženy. Trať byla, zejména kvůli své zkrácené délce, poměrně zamotaná a závodníci tak často chybovali. Nebyla to však jen trať, ale i pulzující voda, která některé závodníky doslova potrápila a překazila jim šanci na kvalitní umístění. V kategorii C1 muži se prosadil závodník G1 týmu - Sideris Tasiadis. Ten sice svůj titul z předchozího roku kvůli jednomu dotyku neobhájil, ale celkový čas mu stačil na druhé místo. Druhým nejlepším jezdcem Galasportu byl španělský jezdec Jon Erguin, který skončil na tak nepopulárním 4.místě.

V nejvyrovnanějším finále, kategorii K1 muži, bylo 8 lodí Sonic Boom! Kajakáři velmi riskovali, snažili se zkracovat trať jak jen to šlo, jen aby ušetřili cenné vteřiny. I proto se celkem dost chybovalo. Obrovský úspěch si z Krakova odvezl Mike Kurt (Sonic Boom), který skončil stříbrný. Z bronzu se radoval německý závodník Sebastian Schubert (Sonic Boom), který se v minulých letech marně pokoušel na nějakou velkou medaili dosáhnout. Mathie Doby, Galasport

Obrovským úspěchem byla kategorie C1 ženy a zisk třech cenných kovů pro Galasport. Bezkonkurenčně zde dominovala naše dámská loď Carioca. Nejúspěšnější na ní byla Caroline Loir z Francie, která získala zlato. Následovala Julia Schmid z Rakouska a Nuria Vilarrubla ze Španělska (obě dvě na lodi Carioca). Pro tuto kategorii byla trať opravdu náročná, ale na druhou stranu zde byl patrný obrovský rozvoj této nové kategorie v podobě stále se zmenšujících rozdílů mezi nejlepšími závodnicemi.

Nedělní závod kategorie K1 ženy a C2 muži přinesl pro Galasport jen jednu medaili. Tu získala v kategorii K1 ženy Stefanie Horn (Sonic Boom). O bronz po závodě přišla Claudia Baer (Sonic Boom), která dostala dodatečně 50 trestných vteřin za sporný průjezd brány. V kategorii C2 neměl Galasport bohužel žádného zástupce. Na druhou stranu jsme závodníkům poskytli možnost si vyzkoušet naší novou C2 loď (Wanted), která, jak pevně věříme, osloví nové posádky C2. Na tuto loď jsme aplikovali principy, které fungují na naší nejúspěšnější C1 lodi "What else"...takže uvidíme.

V Krakově bylo možné kromě lodi "Wanted" vyzkoušet také naši další novinku, kajak Intenso a kajakářské pádlo Naja Pro.