Mistrovství Evropy do 23let: 4 tituly pro Galasport

Kg cm
zpět na seznam novinek předchozí další

novinky

Pondělí, 10 Září, 2012

Slovinský Solkan hostil tento víkend další vrchol slalomové sezóny - Mistrovství Evropy v kategorii juniorů a kategorii do 23 let. V kategorii do 23 let ovládli závodníci na Galasport lodích 4 z 5 kategorií. V docela nové kategorii C1 ženy dominovala Monika Jančová, v kategorii C2 muži si pro titul dojeli domácí závodníci a zároveň třetí posádka v celkovém hodnocení Světového poháru Sašo Taljat a Luka Božič. V kategorii K1 muži získal zlato slovenský kajakář Martin Halčin. Vítek Přindiš skončil na nepopulárním 4.místě. Kategorii C1 muži vyhrál francouzský singlíř Thibaud Vielliard.

V juniorské kategorii vyhrála kategorii K1 ženy Karolína Galušková o téměř 5s a stala se tak dvojnásobnou Evropskou šampionkou poté, co oslavila ještě druhý titul v závodě hlídek.