Kg cm
zpět na seznam novinek předchozí další

novinky

Středa, 5 Červen, 2013

Liam Jegou se stal novým členem našeho G týmu. Tento napůl Ir a napůl Francouz považuje za svůj největší úspěch čtvrté místo z juniorského světového šampionátu z Waussau (2012). Přečtěte si více informací o tom, kdo je a proč začal pádlovat v tomto článku.

Liam jegou, gteam, galasport

Úplně poprvé jsem seděl na vodě v Galway Bay spolu se svým otcem. V tu dobu mně byly jen čtyři roky a už tenkrát to vypadalo, že si tento sport oblíbím. Měl jsem ale spoustu sportů, které jsem mohl dělat. V týdnu jsem hrál Galský fotbal a během slunečných dnů jsme s otcem pádlovali v Galway Bay. K vodnímu slalomu jsem se přiblížil pak zejména kvůli tomu, že otec dostal práci v jednom slalomovém klubu na východě Francie. V 7 letech jsem se tedy přestěhoval do Huningue, malého francouzského městečka se slalomovou tratí. Ze začátku jsem nebyl příliš velkým fanouškem divoké vody a závodění. Prostě mě bavilo jezdit jak nejrychleji dovedu mezi brankami a poměřování s ostatními mě příliš nebavilo. Pak ale přišla změna. Poprvé jsem začal seriózně uvažovat o závodění po Mistrovství světa v Augsburgu (2003). Tam jsem viděl souboj Michala Martikána a Tonyho Estangueta, který mě velmi inspiroval.

Jelikož jsem napůl Francouz a napůl Ir, mohl jsem si libovolně vybrat, kterou zemi budu chtít reprezentovat. V roce 2010 jsem se nakonec, s ohledem na své irské kořeny, rozhodl pro Irsko. Svoji kariéru jsem odstartoval na lodi Makao. Ten samý rok jsem v Teen Cupu vyhrál jak závod v Solkanu, tak závod v Tacenu a to bylo něco úžasného. Opravdu mě to nakoplo, abych na sobě začal ještě víc pracovat

Rok poté jsem společně se svým strýcem odletěl do Dublinu na svoji první irskou nominaci. Dostal jsem se do týmu a vše šlo skvěle. Poznal jsem spoustu nových lidí a i to se stalo další inspirací a důvodem k tréninku. Okusil jsem cestování po celé evropě i Mistrovství Evropy v Bosně.

V roce 2012 jsem se zúčastnil prvních seniorských závodů - Mistrovství Evropy v Augsburgu a světového poháru v Praze. Nejlepší ze všeho byl ale výlet na Mistrovství světa do Ameriky. Ve Waussau jsem si dojel pro úžasné čtvrté místo. Byl jsem sice zklamaný, že jsem neujel medaili, ale zároveň to byl velký krok v mé juniorské kariéře. Doufám, že budu moci díky vodě cestovat tak dlouho, jak jen budu moci a jak dlouho mě to bude naplňovat. Nyní vše směřuji k Olympijským hrám v Riu (2016).