Kg cm
zpět na seznam novinek předchozí další

novinky

Pondělí, 3 Září, 2012

Závěrečný závod Světového poháru ve slalomu hostilo slovenské Čunovo. Kvalifikační i semifinálové a finálové tratě opravdu dokázaly prověřit techniku a výkonnost všech závodníků. Kvalifikační trať navrhla slovenská legenda - Michal Martikán, který se závodu nezúčastnil.

Trať byla opravdu, i po částečné korekci ze strany ICF, pro některé kategorie téměř nejetelná a bylo jen málo závodníků, kteří dokázali během své jízdy nechybovat. Zamotaná a zcela neobvyklá trať potrápila zejména kategorii C1 ženy a C2 muži a to do takové míry, že odradila i trojnásobné olympijské vítěze bratry Hochschornery, aby po nevydařené 1. jízdě absolvovali druhou kvalifikační jízdu a díky tomu se neobjevili v nedělním finále. To bylo velké zklamání pro slovenské fanoušky.

Jure Meglic GalasportV sobotním závodě se představily tři kategorie - K1 muži, C1 muži a C1 ženy. Vytyčená trať již daleko více odpovídala zaběhnutým standardům, avšak slovenská Niagara si přesto vybírala svoji daň a zkoušela připravenost všech závodníků. Těžký přesaz zleva doprava v kombinaci s rychlou vodou a celkovou únavou závodníků se stal i pro mnoho výborných závodníků osudovým při postupu do finálového závodu. Je potřeba ocenit snahu závodnic kategorie C1, které bojovaly ze všech sil. I přesto byl rozdíl mezi první závodnicí na C1 a desátou postupující do finále téměř 90 sekund. Do finále se neprobojovala francouzská singlkanoistka Caroline Loirová, která tak ztratila šanci bojovat o celkové prvenství ve Světovém poháru. To uniklo i české závodnici Kateřině Hoškové o 0,4s před australankou Rosalyne Lawrencovou.

Kategorii K1 mužů vyhrál po obrovském "comebacku" slovinský kajakář Jure Meglič (loď Echo of the Toro), patřící do G1 týmu, který měl z úspěchu patřičnou radost. Druhé místo obsadil další kajakář z G1 týmu - francouz Boris Neveu (loď Sonic). Celkové pořadí světového poháru a šek na 4.000 euro pak vyhrál bezkonkurenční Etienne Daille (na obrázku vpravo).

V kategorii C1 muži se na stupně vítězů probojoval Vítězslav Gebas (loď What else). Po třetím místě ze Světového poháru v Praze to bylo opět třetí místo i když jen kousek chyběl na stupně nejvyšší.Ursa Kragelj Sonic Galasport

Sobotní závod kategorie C2 muži a K1 ženy přišlo sledovat i díky výrazně lepšímu počasí mnoho diváků. Atmosféra byla opravdu úžasná. V kategorii C2 muži se na třetím místě celkového hodnocení Světového poháru umístili slovinští závodníci z G1 týmu Sašo Taljat a Luka Božič (loď SL). V kategorii K1 ženy dominovala poslednímu světovému závodu slovenská závodnice Jana Dukátová. Ani tento triumf však nestačil na Uršu Kragelj (loď Sonic), která získala po třetím místě z Bratislavy šek pro celkového vítěze Světového poháru a přijmula tak gratulaci od Richarda Foxe!

Pro celkové pořadí jednotlivých závodníků ve Světovém poháru klikněte ZDE.

Pro více fotografií ze závodu navštivte náš Facebookový profil.